Športová výživa

Zobrazujú sa výsledky 1–12 z 98

Športová výživa je mnohými požadovaná za najnovšiu vedu, ale v skutočnosti to tak nie je. Účastníci gréckych olympijských hier už poznali koncept tréningovej diéty. Či už pred cvičením, alebo po cvičení, telo si vyžaduje rôzne vitamíny, proteíny, minerály na doplnenie, ktoré sa počas cvičenia vyplavili. Pre nich ponúkame napríklad rôzne proteínové tyčinky alebo iodizované nápoje.
Ďalšou skupinou sú ľudia, ktorú túžia nabrať svalstvo. Títo športovci si môžu u nás vybrať rôzne proteínové doplnky vo forme práškov, ktoré jednoducho zarobíte s vodou alebo mliekom.
Ďalšia skupina ľudí cvičí preto, aby znížilo telesnú hmotnosť. Pre nich je základ zmeniť stravu, ale v závislosti od povahy, frekvencie a intenzity fyzickej aktivity môžu potrebovať aj športovú výživu – doplnky, ktoré im pomôžu rýchlejšie schudnúť. Pre nich ponúkame napríklad karnitín, vďaka ktorému sa budú lepšie potiť počas cvičenia alebo rôzne prípravky na urýchlenie spaľovania tuku.
A v neposlednom rade sú tu športovci – profesionáli, ktorých práca vyžaduje vysoký výkon.
Všetky druhy pravidelnej fyzickej práce majú vplyv na svaly, pretože ich štruktúra, biochemické zloženie, pracovná schopnosť, skladovanie glykogénu a schopnosť mobilizácie sa menia. Preto ak športujte, neváhajte a zaobstarajte si vašu osobnú športovú výživu!